Kujawy – dlaczego nie?

Dodano przez dnia lip 28, 2013 w Regiony, które warto odwiedzić | 1 komentarz

kujawy

Szukając na mapie Polski ciekawych, ale stosunkowo rzadko odwiedzanych rejonów naszego kraju z całą pewnością należy zatrzymać się na Kujawach. Każdy z nas słyszał o tym regionie i z pewnością wiemy co nieco o jego atrakcjach, jednak tak naprawdę nie do końca mamy świadomość jakimi walorami Kujawy mogą się poszczycić. Dlatego jeżeli znudziło Wam się już ciągłe jeżdżenie w to samo miejsce i oglądanie niezmiennych widoków, wybierzcie się właśnie w ten zakątek i przekonajcie się, że Polska to nie tylko Bałtyk i Tatry.

Warto zwrócić tu uwagę przede wszystkim na zabytki romańskie mieszczące się między innymi w Strzelnie, Kruszwicy, Inowrocławiu czy Kościelcu Kujawskim. Ponadto znajduje się tu kilka przepięknych uzdrowisk. Poza wymienionym już wcześniej Inowrocławiem są to również Ciechocinek czy Wieniec-Zdrój.

Nie można zapomnieć również o tym, że Kujawy są wspaniałym miejscem dla wszystkich fanów spędzania wolnego czasu nad wodą. Znajduje się tu bowiem wiele pięknych jezior, wśród których wymienić można Zalew Koronowski czy Przyjezierze. Jest to więc naprawdę interesujący turystycznie region, dlatego warto bliżej zapoznać się z jego walorami.

One Comment

  1. Kujawy zawsze kojarzyły mi się z wybrzeżem. Nie wiem dlaczego, ale myślałem, że to właśnie region praktycznie przylegający do trójmiasta. Dużo się nie pomyliłem, bo to po prostu nieco bardziej na południe. Byłem na Kujawach tylko przejazdem, ale o Ciechocinku sporo się nasłuchałem ;) Jak bym miał jechać kiedyś do sanatorium to starałbym się o pobyt w Ciechocinku właśnie.