Urzekający Kraków

Dodano przez dnia lip 26, 2013 w Ciekawe miasta w Polsce | 1 komentarz

Urzekający Kraków

krakówMimo tego, że Kraków przestał być stolicą Polski pod koniec XVI wieku, wiele osób nadal nie może pogodzić się z tą decyzją. Mieszkańcy tego pięknego miasta wskazują, że jest ono prawdziwą perłą nie tylko w naszym kraju, ale również w Europie. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego przyjeżdżając do Krakowa jeden dzień na pewno nie wystarczy na zobaczenie wszystkich miejsc godnych polecenia.

Na szczycie listy na pewno będzie znajdował się Zamek Królewski, który przyciąga turystów z całego świata swoimi walorami architektonicznymi oraz historycznymi. Poza tym niewybaczalne byłoby pominięcie krakowskiego rynku oraz znajdujących się na nim sukiennic. Kolejnym miejscem, do którego powinna udać się każda osoba przyjeżdżająca do stolicy Małopolski jest Kościół Mariacki, w którym podziwiać można przepiękny sławny na całym świecie ołtarz Wita Stwosza.

Poza tym w ramach relaksu i krótkiego odpoczynku między kolejnymi zabytkami proponujemy wycieczkę na Kopiec Kościuszki, z którego roztacza się naprawdę piękny widok. Radzimy nie przegapić również Muzeum Narodowego oraz Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie zobaczyć można naprawdę wspaniałe eksponaty.

One Comment

  1. Naprawdę piękne miasto. Jeśli jeszcze ktoś tam nie był, to na pewno warto wybrać się do Krakowa przynajmniej na weekend – oczywiście najlepiej przy pięknej pogodzie. Warty odwiedzenia jest przede wszystkim wspomniany rynek – zawsze coś się tutaj dzieje i to niemal o każdej porze dnia i nocy. Dla osób bardziej ceniących sobie historię, na pewno najciekawszym punktem wycieczki będzie Wawel.