Lublin – miasto inspiracji

Dodano przez dnia lip 23, 2013 w Ciekawe miasta w Polsce | Komentowanie nie jest możliwe

Lublin – miasto inspiracji

Wiele jest w naszym kraju miejsc, które mimo swoich niezaprzeczalnych walorów turystycznych, z niewiadomych przyczyn nie znajdują odpowiedniego zainteresowania wśród zwiedzających. Jednym z takich miast jest na pewno Lublin, który po bliższym poznaniu urzeka i oczarowuje swoją niepowtarzalną, magiczną atmosferą.

Jednym z najważniejszych przystanków na turystycznej mapie tego miasta jest przepiękny, niedawno odrestaurowany zamek, w którym mieści się obecnie muzeum. Znajduje się tu wiele wspaniałych wystaw i eksponatów, a największą atrakcją jest Kaplica Trójcy Świętej, która stanowi niepowtarzalny zabytek średnioweczny w skali światowej. Poza tym spacerując po starym mieście warto skorzystać z bardzo atrakcyjnej możliwości zwiedzania trasy podziemnej miasta. To jedyna w swoim rodzaju przygoda, której towarzyszy bardzo interesujący komentarz przewodnika.

Lublin to jednak nie tylko historia najdawniejsza. Miasto było bowiem również świadkiem tragicznych wydarzeń XX wieku. Dlatego też obowiązkiem każdej osoby, która tu przyjeżdża jest odwiedzenie obozu koncentracyjnego na Majdanku. Jest to niezwykłe przeżycie, które wiąże się z wieloma emocjami i sprawia, że człowiek znajduje chwilę czasu na zatrzymanie się, refleksję i zadumę.