Londyn – iście królewska atmosfera

Dodano przez dnia lip 21, 2013 w Najpiękniejsze zabytki | Komentowanie nie jest możliwe

Największe europejskie stolice od lat przyciągają turystów, którzy marzą o tym, aby na własne oczy zobaczyć piękne miejsca, z którymi wiążą się niejednokrotnie kluczowe wydarzenia w dziejach świata. Właśnie z tych względów niezwykle popularny jest Londyn. W końcu Wielka Brytania zawsze miała ogromny wpływ na wydarzenia rozgrywające się na starym kontynencie. Również z tego względu mamy tu tak wiele najróżniejszych zabytków i interesujących miejsc.

Listę atrakcji rozpoczyna oczywiście pałac królewski, pod który codziennie przychodzą setki turystów liczących na to, że w którymś z okien uda im się zobaczyć królową. Poza tym obowiązkowym punktem wycieczki jest również Big Ben, czyli wieża zegarowa, która stała się już właściwie symbolem miasta. Chcąc uznać wyprawę po Londynie za pełną oraz udaną, należy wybrać się również do budowli obronnej nazywanej Tower of London, zobaczyć opactwo Westminsterskie, Galerie Narodową, Hyde Park oraz Trafalgar Square.

Każde z tych miejsc nierozerwalnie łączy się nie tylko z samym Londynem, ale również z całą Wielką Brytanią. Wiele z nich uznać można za pomniki historii świadczące o minionych wydarzeniach stanowiących ważne ogniwo w historii naszego kontynentu.