Irlandia Północna – piękno w cieniu konfliktu

Dodano przez dnia lip 10, 2013 w Piękne, ale mało znane miejsca na świecie | Komentowanie nie jest możliwe

irlandia

Z czego głównie znana jest w dzisiejszych czasach Irlandia Północna. Niestety odpowiedź jest smutna, ponieważ wiąże się przede wszystkich z panującym tam konfliktem między katolikami i protestantami. Taki obraz na pewno nie przysparza jej chętnych do zwiedzania osób, jednak należy pamiętać, że obecnie problemy te nie mają już tak dużej siły i wszyscy, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z tym przepięknym miejscem, powinni się na to zdecydować. Co jest tu jednak interesującego? Bo przecież nie pogoda, która zbliżona jest do słynnej londyńskiej aury, a nie do hiszpańskich upałów. Dlatego też siłą Irlandii Północnej są przede wszystkim waloru kulturowe i historyczne.

Już w samym Belfaście będziemy mieć sporo zwiedzania. Interesującymi miejscami są tu bowiem na przykład Zamek Stormont, Katedra św. Anny oraz wiele innych świątyń katolickich i protestanckich oraz ratusz. Poza tym warto wybrać się również chociażby do Bushmills czy Armagh, które na pewno oczarują Was swoim niezwykłym klimatem.

Kraj świętego Patryka jest więc naprawdę interesującym miejscem, które słynie również z ogromnej ilości pubów wrosłych niejako w krajobraz dużych miast jak też maleńkich miasteczek. O wszystkim najlepiej jednak przekonać się na własne oczy.