Poznań – więcej niż się spodziewasz

Dodano przez dnia cze 23, 2013 w Ciekawe miasta w Polsce | Komentowanie nie jest możliwe

Często zdarza się, że na wiele rzeczy patrzymy bardzo powierzchownie i kierujemy się stereotypami oraz utartymi i niestety nie zawsze sprawiedliwymi opiniami. Bardzo często ofiarą takich nieprzemyślanych i niekompetentnych wypowiedzi pada również Poznań. Niestety prawda jest taka, że niewielu Polaków zna to miasto. Wszyscy na pewno słyszeli o poznańskich koziołkach, ale co poza tym? Pewnie niewiele. Tymczasem jest to niezwykle ciekawe i piękne miejsce, które rzeczywiście warto odwiedzić.

Jak w każdym mieście, w którym historia odgrywa ważną rolę, tak również tutaj na początku należy wybrać się na rynek, który na pewno spodoba się nawet najbardziej wymagającym turystom. Znajduje się na nim między innymi zabytkowy ratusz, który w przepiękny sposób ozdabia okolicę. Poza tym w Poznaniu mieści się również Zamek Cesarski, który został wybudowany tu dla Wilhelma II – ostatniego cesarza niemieckiego i pruskiego. Poza tym niewątpliwie warto zobaczyć również katedrę, kościół świętego Marcina, kościół Franciszkanów oraz Ostrów Tumski.

Jeżeli będziecie mieć natomiast ochotę na nieco inną rozrywkę wybierzcie się nad Jezioro Maltańskie, do ogrodu botanicznego albo ZOO. Gwarantujemy, że w każdym z tych miejsc będziecie się znakomicie bawić.